Konkurs Cosplay 2017

Członek Jury

Crafts of Two - Michał Gwiazda

Michał Gwiazda, czyli członek i założyciel grupy „Crafts of Two”. Jego zainteresowanie cosplayem zaczęło się w chwili, gdy z nudy z kawałka tektury stworzył prosty hełm predatora. Wyszedł on na tyle dobrze, że postanowił wejść w tę tematykę głębiej i tworzy do dziś. Pracuje głównie z materiałami takimi jak żywica, pcv czy plexa, a także z pianką EVA, osobiście przyznając, że szycie nie jest jego żywiołem. Zwycięzca licznych konkursów na terenie naszego kraju, a także reprezentant polski na konkursie Cosplay World Masters 2015. Wśród jego najbardziej rozpoznawalnych kreacji znajduje się Garrus z Mass Effect, Reaper z Overwatch oraz Adam Jensen z Deus Ex. Tworzy również elementy oraz kompletne stroje na zamówienie, co zaowocowało ogromnymi kreacjami w postaci Toro z Shadow Warrior 2 czy Space Marine z Warhammer 40k: Dawn of War, które mogliście zobaczyć na innch dużych imprezach w Polsce. Michał, na naszej imprezie, zasiądzie w ławie jury, gdzie oceniać będzie Wasze poczynania na scenie, a także same stroje.

 

Członek Jury

Madlencia - Magdalena Wojtal

Tworzeniem strojów zajmuje się od 2014 roku, kiedy podczas Intel Extreme Masters w Katowicach wystąpiła jako Jinx z gry League of Legends. Ludzie pokochali jej kreacje przede wszystkim za to, że całą sobą oddaje charakter postaci, w które się wciela, a ma ich na swoim koncie już całkiem sporo. Wielokrotnie nagradzana była na konkursach w Polsce, właśnie dzięki żywiołowemu odwzorowaniu postaci. Wśród jej najbardziej rozpoznawalnych kostiumów z League of Legends, wykonała również Dravena, różne interpretacje strojów Jinx, Lux oraz Tryndamere. Ostatnimi czasy coraz chętniej wychodzi poza tematykę samego "LoLa", co zaowocowało między innymi żeńską interpretacją Reapera z Overwatch, a także stworzeniem stroju D.vy z tej samej gry, co oczywiście jest tylko namiastką jej niemałego dorobku kostiumowego. Chętnie tworzy swoje stroje podczas streamów w internecie, gdzie pokazuje progres ich powstawania, a także wchodzi w interakcję z fanami. Na naszej imprezie, Madlencia, wystąpi w charakterze jurora, który oceniać będzie Wasze występy na scenie oraz stroje.

 

Koordynator konkursu

Shappi Workshop - Aleksandra Tora

Cosplay jest jej pasją od 2009 roku, jest więc jedną z osób z największym stażem, w tej tematyce, w Polsce. Jej przygoda z cosplayem zaczęła się podczas konwentów mangi i anime, a fascynacja obecnymi na nich konkursami wkrótce zaowocowała stworzeniem jej pierwszego stroju - Gwendolyn z Odin Sphere. Przez wiele lat doskonaliła się w sztuce tworzenia kostiumów, ucząc się wielu nowych technik, między innymi tworzeniem zbroi z pianki Eva - materiału, którego Shappi jest jednym z prekursorów użytkowania w naszym kraju. Jej ciężka praca zaowocowała wieloma ważnymi osiągnięciami, takimi jak reprezentacja Polski i zwycięstwa na wielu międzynarodowych konkursach, a także nie małej ilości na rodzimych scenach. Na swoim koncie ma wiele strojów, a do tych najbardziej rozpoznawalnych z pewnością należą: Mercy z Overwatch, Saskia z Wiedźmina, Battleborn Kayle z League of Legends czy też Bellona ze Smite. Dzięki swej rozpoznawalności, jest często zapraszanym gościem na zagranicznych imprezach. Jest również autorką licznych poradników dla twórców strojów na Youtube. Na GRY Offline 2017, Ola zajmie się koordynacją konkursu - odpowiadając na Wasze mejle zgłoszeniowe, a także opiekując się Wami za kulisami, podczas samego Konkursu Cosplay.

 

Regulamin

Postanowienia ogólne

1. Organizatorem konkursu jest GRY-OnLine S.A. ul. Gabrieli Zapolskiej 16A, 30-126 Kraków KRS: Sąd rej. Kraków–Śródmieście XI Wydz. Gos. KRS nr 0000294732, NIP: 677-21-54-611, kapitał akcyjny 700 000 PLN (opłacony w całości). Konkurs kierowany jest zarówno do obywateli Rzeczypospolitej Polski, jak i obywateli państw członkowskich Unii Europejskiej.


zobacz cały regulamin konkursu